Skocz do zawartości

Zdjęcie

Styl gry (Zastanów się zanim wystrzelisz)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 MikeMajk

MikeMajk

Zombie

• Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 30 styczeń 2018 - 16:41

Hej, chciałem w tym temacie opisać swój styl gry oraz dać trochę do myślenia osobom które po spawnie biegną zaraz na lotnisko, mają full eq i czekają w krzakach aby ubić wszystko co się rusza

Sam kiedyś grałem w ten sposób a teraz widzę jak wiele mnie ominęło a to wszystko przez to, że twórcy dawali loot w zbyt dużych ilościach, co powodowało, że crafting praktycznie nie istniał a szacunek do postaci, ekwipunku swojego jak i czyjegoś też nie istniał.

Obecnie gra wygląda tak, że odwiedzam powoli, na spokojnie kolejne miejscowości, zupełnie się nie śpiesząc a moją jedyną bronią jest łuk, wędka oraz kamień, zastanawiam się jeszcze nad pistoletem z tłumikiem, na graczy którzy mogą być niebezpieczni bo łuk może okazać się za słaby a w starciu z wilkami jest bezużyteczny.

W chwili obecnej mam cały leather set który złożyłem w 3 dni, największą trudność sprawiło mi oganianie się od wilków i unikanie graczy którzy zabijają dla fragów gra w stylu surwiwal daje o wiele więcej frajdy niż w stylu CS. Dlatego zanim wystrzelisz, pamiętaj, jak zobaczysz człowieka z łukiem i wędką lub skórzanym ekwipunku, że nie wszyscy są niebezpieczni a składanie ekwipunku zajmuje niektórym czasem sporo czasu.

A wy jak gracie, bardziej jak w CS czy bardziej jak w Minecraft?

Gram zawsze solo na oficjalnym serwerze PL ze wspólną bazą, dzień czy noc, pogoda czy deszcz...

Załączony plik  20180129184541_1.jpg   151,33 KB   1 Ilość pobrań

#2 kfiat

kfiat

Bywalec

• Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 02 luty 2018 - 14:51

Użyj gwoździ i/lub kory z drzewa i zafarbuj wdzianko w beczce :D

#3 MikeMajk

MikeMajk

Zombie

• Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 02 luty 2018 - 15:37

Użyj gwoździ i/lub kory z drzewa i zafarbuj wdzianko w beczce :D

Myślałem o tym właśnie ale po kilku dniach grania nagłe usłyszałem strzał i zginąłem, trochę zastanawiam się nad sensem grania, zbieranie ekwipunku i eksploracja oraz realizacja swoich małych celów małymi krokami do przodu jest bardzo fajna, tylko, gdy osiągam cel ginąc trochę to demotywujące. Kiedyś odłożył bym grę na dwa, trzy tygodnie, teraz chętnie, chociaż z pewnym niesmakiem zasiadam do ponownej rozgrywki.
Macie może jakieś rady, żeby uniknąć praktycznie bezsensownej śmierci? Ten osobnik poprostu wystrzelił zabijając mnie, nie widzę w tym żadnego sensu, jak by to zrobił, że snajperki z 1000 metrów lub z łuku że 100 metrów, to rozumiem ale on poprostu zabił, żeby zobaczyć co mam i zabrać bo niechcenia mu się normalnie grać a przecież mógł zapytać czy coś mam, czy znalazłem coś po drodze.
To trochę jak by grać w Minecraft, biegniesz rozpaczliwie z kamiennym toporem po diamenty pomijając najfajniejszą część gry jaką jest rozwój crafting i eksploracja.
Odgłos brzmiał jak jakiś kapiszon, nie znam się na broni ale podejrzewam, że jakaś osoba rozpaczliwie poszukującą ekwipunku
Byle dostać broń a jak mam broń to ekwipunek sam do mnie przyjdzie :)

#4 George

George

Survivalowiec

• YouTuber
  • 300 postów

Napisano 02 luty 2018 - 17:49

polecam zagrać na amerykanskim serwerze DayZ Colony, tam nie mozna zabijać, ludzie tam się bawią i po prostu żyją 

#5 MikeMajk

MikeMajk

Zombie

• Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 02 luty 2018 - 19:48

polecam zagrać na amerykanskim serwerze DayZ Colony, tam nie mozna zabijać, ludzie tam się bawią i po prostu żyją

Tylko wtedy gra dużo traci wolę czuć zagrożenie przed śmiercią a wilki to jednak za mało.

#6 George

George

Survivalowiec

• YouTuber
  • 300 postów

Napisano 03 luty 2018 - 10:19

no to sam widzisz, Polakowi nigdy nie dogodzisz ;)

#7 Czerwony56

Czerwony56

Bywalec

• Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 06 luty 2018 - 22:47

Sam preferuję raczej agresywny styl gry, ale nie strzelam do wszystkiego co się rusza. Najczęściej robię to w samoobronie lub gdy gracz stanowi potencjalne zagrożenie (czyli posiada broń). Dużo więcej frajdy sprawia zwykłe spotkanie. Szacunek do postaci i ekwipunków też sprawia, że więcej myślę niż strzelam ;)

#8 darecki

darecki

Bambi

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 01 marzec 2018 - 17:59

Jak najbardziej agresywny styl gry, ale jeśli mam kogoś ustrzelić to wolę jednak zająć dogodną pozycję i mieć pewność, że nie zdradzę swojej dla chwili euforii
Tak jak w Rocket League i przy Triumph Crates, wolę mieć pewność https://odealo.com/games/rocket-league

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych