Skocz do zawartości

Zdjęcie

O pomoc wołam...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Vault8

Vault8

Bambi

• Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 11 lipiec 2018 - 00:03

Grę kupiłem w 2015 roku.

Przegrałem w nią troszkę. Śmigała właściwie na maksymalnych ustawieniach i żarła RAMu jak goopia (bez problemu 60fps, ze streamowaniem nawet). Co jakiś czas do niej wracałem żeby się chwilę pobawić w trochę innym klimacie... Jednak zapomniałem o niej na jakieś 200 dni.

Kilka dni temu miałem ochotę znów pobiegać na jakimś serwerze PvE, spokojnie coś pobudować, popatrzeć na jakiś film w tle czy pobawić się z synem, który ostatnio często domaga się mojej uwagi, czy coś.

I dostałem obuchem w pysk. Gra zaskoczyła mnie zjedzeniem blisko 13GB pamięci RAM na dzień dobry. Do tego spadek fps do 20 przy dropach do kilku co kilka (jeśli nie częściej) sekund. Zmniejszenie ustawień nic nie dało. Ustawienie wszystkich opcji na minimalne wartości daje jakieś ~50fps na może minutę (może i nawet trzy, bez różnicy), potem sytuacja wygląda podobnie jak opisano zdanie wcześniej.
Zdarzają się sytuacje, że gra tak bardzo lubi zawisnąć, że nawet wszystko, co z systemem związane reaguje bardzo powoli lub wcale...

Dodam, że powodujący wcześniej problemy DayZ teraz działa całkiem dobrze (zapewne jakieś update'y związane z optymalizacją) - to jest 60, a nawet ponad 100fps w niektórych sytuacjach. z dropem do 40+ podczas deszczów etc.

Może mi ktoś powiedzieć czy tak właśnie wygląda teraz RUST? Czy po prostu coś się stało z moją maszyną? A może czegoś mi brakuje?

(GeForce GTX 960, i7-4790 CPU @ 3.60GHz [8 CPUs], 16GB RAM)

PS. Reinstalacja RUSTa nic nie daje. Reinstalacja systemu nie wchodzi w grę (znam się trochę na tym i nie uważam, aby rozwiązaniem na wszystko były takie słabe zagrywki). Sterowniki najnowsze (i być może to jest problem, ale dopóki ktoś nie zarzuci konkretem, to nie będę się bawił w downgrade).

#2 Vault8

Vault8

Bambi

• Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 11 lipiec 2018 - 17:52

Skorzystałem z faktu, że małżonka zabrała ze sobą dziecko do teściowej...

Trochę pogrzebałem, poczytałem, coś tam poprzestawiałem, coś odinstalowywałem, coś zainstalowałem, reinstalowałem, ogólnie pobawiłem się...

Nie jestem w stanie powiedzieć, co ostatecznie pomogło, ale jakoś to śmiga. Nie jest to efekt jaki znam sprzed tych paru miesięcy, ale da się biegać. No i dropy występują ale rzadko i z reguły niewielkie. Teraz wyciągam te 60fps (czasami więcej) choć już nie na maksymalnych settingsach, a nieco niższych. Zapewne wyłączenie czy obniżenie tego i owego jeszcze by pomogło w kwestii płynności, ale na PvP się nie rzucam, bo nie mam na to czasu, więc nie jest to konieczne. ^^

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych