Skocz do zawartości
Jubas

Sprzęt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar zmienić kilka podzespołów do pc:

Procesor, płyta głowna, ram

Do wydania 2500zl co polecacie wziąć.

Ew. (karte graficzną do tego)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Intel core 2 duo e5400 2.7ghz

Gtx 260 golden sample  216sp 448bit 898mb

3gb ram

Zasilacz  modecom 530v premium

Dayz sa chodzi na medium  w 30 fpsach w większych miastach.

Możliwe że będę miał więcej funduszy tj. 3000zl ale tego dowiem sie jak wróce z pracy.

Prosze o podanie zestawu  z i bez karty graficznej. Zalezy mi na procesorze Intel 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I5 4460

As rock H81M

Gtx 760

8 gb ramu 1600mhz od goodram np

Zalman z3

I jakiś Segate Barracuda 1 tera

To zestaw za 2500. Możesz zamiast gtx wziąć coś od AMD, ale według mnie lepiej nie. I warto byłoby odrobinę dołożyć na lepszy procesor choć podany tutaj nie jest zły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No procesor ma moc tylko pytanie czy jest potrzebny? Do gier na ultra detalach wystarczy i5. Co prawda pojawiają się gry, które wykorzystają taki i7, ale jest ich niewiele. W skrócie jeśli stać Cię na to wszystko to czemu nie ? Ale jeśli nie śpisz na kasie i musisz kombinować z budżetem to spokojnie możesz sobie odpuścić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opinie o tym zasilaczu są kiepskie więc nie ryzykowalbym.

Rozumiem. Budżet się zmienił i obecnie wynosi 3500 zł. Co mógłbyś kolego jeszcze polecić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O panie, już coś proponuje.

I5-4690k

ASRock B85M

Gtx 970 Palit OC

Ram ten sam co poprzednio

Dysk też ten sam + dysk SSD na system np. Crucial M500 120 GB

SilentiumPC Gladius M30 lub zalman z3

Zasilacz ten co wyżej

Jakiś napęd Samsung SH-224DB/BEBE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja bym kupił tylko inna płytę główna, coś od gigabyta albo msi, (od msi to np ms x79a-gd65 military class III, a od Gigabyte np  Z97X)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To już znacznie przekroczy budżet. Zestaw, który podałem i tak wychodzi 100 drożej z o wiele tańszą płytą. A w tym przedziale cenowym ta płyta jest jedną z lepszych. Mimo ceny w testach niejednokrotnie nie ustępuje tańszym modelom. Znacznym minusem jest może fakt, że ma tylko 2 sloty na ram poza tym jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

slabe chlodzenie. ale jak juz tam kto chce , jakbym ja kupywal to cos sensownego. cos czym pozniej ladnie podkrecil bym grafike.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Płyta główna ma większy wpływ na podkręcanie procesora, do grafiki może zawsze kupić osobne chłodzenie co zawsze wypada o wiele lepiej tak samo jak z resztą do procesora. A procesor na tej płycie podkręca się całkiem nieźle. Za podobną cenę ewentualnie może kupić Gigabyte G1 sniper B5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mowilem ze uklad chlodzacy plyte glowna , slaby jednak. po co wymieniac po pol roku plyte. Co do palita niby oceny dobre, oc ladne, troche glosny podobno, jesli chodzi o tego jetstreama, "shorty" czyli uklad referencyjny .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no bez przesady, nigdy w życiu nie miałem sytuacji żeby płytę główną wymieniać po pół roku xd Poza tym pclab poleca a ja im ufam :D Co innego gdyby to była jakaś słaba budżetowa płyta a ta taka nie jest.

I szczerze mówiąc pierwsze słyszę, że ma słabe chłodzenie. Specjalnie szukałem w recenzjach i opiniach, ale nigdzie nie znalazłem więc chyba przesadzasz.

Palit często jest lepszy o kilka klatek od konkurencji tylko minusem jest często mniejszy czas gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w 970 to akurat gigabyte G1 windforce jest rankingowo najlepsza i najwydajniejsza, ale ma 30.5 cm i nie każdemu do pudła wejdzie;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Testowałem dayz na gtx970 palit ( nie jetstream tylko zwykły ) i evga 970 sc ( ftw ) jest dużo kart z ecga ważne aby była FTW. W tej chwili chyba ta evga jest najmocniejsza ze wszystkich 970 przy auto oc przystosowanym do tej karty działa prawie jak gtx980.

Plusem jest też to, że w windowsie nie kręcą się wiatraki. Różnica między tymi dwoma kartami w fps niewielka - 2-5 fps przy 50-70fps.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi