Skocz do zawartości
Gość machlak

Twitch konfiguracja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość machlak

tom3kb nie wiem w jakim watku to napisac wiec przenies od razu do wlasciwego ok? ;)

Witam

Panowie uzywam do nagrywania programu Action!

Zalozylem konto na Twitchu ale nie wiem jak do konca to wszystko skonfigurowac.
Chce tak zrobic by automatycznie program przesylal transmisje na Twitcha , ale potrzebuje jakis Klucz strumienia?

Prosilbym o wszystkie posty jak ustawic Twitcha , i czy mozna polaczyc twitcha z programem Action by automatycznie po wlaczeniu nagrywania w Action transmisja byla widoczna na Twitchu wink.gif

Zalaczam obrazek

2dsidyf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość machlak

Tomek ja planuje nagrywac i streamować H1Z1 oraz Breaking Pointa ;)

Wolalbym jakos ten program Action ogarnac bo kolega polecal ze bardzo dobry , tym OBS moge streamowac i rownoczesnie nagrywac tez?

Nie znam sie na tym kompletnie chce dopiero zaczac to robic i chcialbym miec 1 program ktory by takze nagrywal na dysk streama ;)

A ta strona na ktorej streamujecie http://www.hitbox.tv nie jest lepsza niz Twitch jakie sa roznice pomiedzy nimi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość machlak

ok tak wiec potrzebuje pomocy co do konfiguracji Hitboxa.tv bo na nim chyba bede streamowal a do nagrywania OBS

z tym ze jest taki problem zmienilem rozdzialke na FHD 1920-1080 i mam teraz na streamie i w nagranym pliku takie cos i nie wiem jak to ogarnac cos w ustawieniach OBS ale nie moge znalezc :(

Bede bardzo wdzieczny za pomoc , mam nadzieje ze znajda sie tu jacys pomocni ludzie ;) 

http://zapodaj.net/a89745ee07502.png.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok tak wiec potrzebuje pomocy co do konfiguracji Hitboxa.tv bo na nim chyba bede streamowal a do nagrywania OBS

z tym ze jest taki problem zmienilem rozdzialke na FHD 1920-1080 i mam teraz na streamie i w nagranym pliku takie cos i nie wiem jak to ogarnac cos w ustawieniach OBS ale nie moge znalezc :(

Bede bardzo wdzieczny za pomoc , mam nadzieje ze znajda sie tu jacys pomocni ludzie ;)

http://zapodaj.net/a89745ee07502.png.html

Klikasz "edytuj scenę" i rozciągasz obraz na cały obszar sceny :) Takie podstawy musisz sobie sam poszukać, bo nie ma sensu, żeby tutaj ktoś rozbijał OBS'a na czynniki pierwsze po raz setny, skoro w internecie jest tyle poradników.

Od siebie mogę powiedzieć tyle - trzymaj się z daleka od hitboxa:D Póki co jest to platforma dla osób, które mają streama zlinkowanego na innych portalach / mają już dużą społeczność i mogą sobie na to pozwolić / prowadzą współpracę na wielką skalę i w wielu, wielu miejscach ich stream się pojawia.

Na hitboksie ogólnie bardzo niewielu jest widzów, którzy wchodzą na nowe streamy. Chodzi mi o myślenie "chcę obejrzeć jakiś stream. Odpalę sobie twitcha" - hitboxa nie ma sensu odpalać, jak się szuka nowego streamera jakiegoś do pooglądania, bo jest ich tam po prostu niewielki wybór. Z tego też względu nowi streamerzy na hitboksie mają przerąbane. Widownię najlepiej budować na twitchu :)

Jak jesteś Grabą, to spoko. Masz tysiące widzów, a na hitboksie masz lepsze warunki finansowe + lepszą dostępną jakość streama i mniejsze opóźnienie. Raj - bo widzów Mu od tego nie ubędzie. Natomiast jeśli jesteś nowym streamerem, to jedyną opcją się w jakikolwiek sposób wybić poza oglądalność od znajomych + kilka losowych osób z dayz.pl jest twitch.

Ja jestem na hitboksie tylko i wyłącznie dlatego, że jestem na JaRock.pl :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość machlak

No ok dzieki to w takim razie bde działal na Twitchu ;)

Mam problem gdy ustawiam w OBS rozdzialke bazowa na 1920x1080 to dzieja sie takie cuda jak na screenie z linku powyzej , gdy zmienie na 1280x720 to wszystko jest dobrze i obraz jest rozciagniety na caly ekran nie wiem jaka jest tego przyczyna ale chcialbym sprowac nagrywac w FHD ;)

Zna moze ktos rozwiazanie tego problemu?

Ps. A i jeszcze jedno bo nagrywam streamy na plik w komputerze czy te streamy mozna pozniej na twitcha jakos wrzucic by mozna je bylo ogladac juz w pozniejszym czasie a nie na zywo?

Czy poprostu trzeba je wrzucic na Youtube? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ok dzieki to w takim razie bde działal na Twitchu ;)

Mam problem gdy ustawiam w OBS rozdzialke bazowa na 1920x1080 to dzieja sie takie cuda jak na screenie z linku powyzej , gdy zmienie na 1280x720 to wszystko jest dobrze i obraz jest rozciagniety na caly ekran nie wiem jaka jest tego przyczyna ale chcialbym sprowac nagrywac w FHD ;)

Zna moze ktos rozwiazanie tego problemu?

Ps. A i jeszcze jedno bo nagrywam streamy na plik w komputerze czy te streamy mozna pozniej na twitcha jakos wrzucic by mozna je bylo ogladac juz w pozniejszym czasie a nie na zywo?

Czy poprostu trzeba je wrzucic na Youtube? ;)

Napisałem Ci co z tym zrobić w pierwszym akapicie mojego posta:)

A co do nagrań - na YT trzeba, na twitcha się tak nie da :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość machlak

wogole mam problem wszystko mi ladnie dziala i fajnie wyglada ale nie działa mi chat na twitchu niby ktos tam cos pisal ale ja podczas gry nic nie mialem nawet chata nie widze :(

Przegladarke uzywam Firefoxa jesli to ma znaczenie.

Nic w ustawieniach Twitcha nie zmienialem mam domyslne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam staram sie wlasnie ogarniac program do streamowania... podejrzewam ze  czat otworzony np na drugim monitorze mozesz wystreamowac  dzieki utworzeniu w obs lub xplit-cie kolejnej sciezki . Mozesz streamowac wiele sciezek w jednym momencie ale im ich wiecej tym bardziej zamula kompa 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi