Skocz do zawartości
Zuru

[13.04.2016] Raport Stanu DayZ 12.04.2016

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy gracze,

Zapraszam do zapoznania się z najnowszym raportem przygotowanym przez zespół z Bohemii.

Informacje od Briana Hicksa

Brian przedstawił krytyczne błędy i problemy nad którymi pracują programiści przed wydaniem 0.60:
-Dystrybucja lootu - w tej chwili naprawiają problem przez który loot na serwerze jest ograniczony do 3 tys. przedmiotów (to o 17-18 tys mniej niż powinno być).
-â€Zacięte†magazynki – naprawiany jest błąd przez który podczas przeładowywania broni magazynek na stale zostaje w ekwipunku gracza i nie da się go usunąć.
-Åšlizgające się postacie – znany każdemu graczowi problem sunącej postaci.
-Nowe UI – trwają ostanie szlify nowego wyglądu UI

Od ostatniego raportu tygodniowego programiści uporali się z większością krytycznych bugów związanych z renderingiem, problemami z maszynami wirtualnymi, wadliwym AI zombie itp.

Deweloperzy pracujący nad renderingiem jak dotąd:
-Zaimplementowali MSAA
-Dodali Alpha to Coverage
-Rozwiązali wszystkie krytyczne błędy potrzebne do wydania wersji 0.60

Pracują nadal nad:
-Pomniejsze problemu z UI i renderingiem

Brian sądzi że z każdym dniem są bliżej oddaniu wersji 0.60 graczom na serwery eksperymentalne.
Wspomniał także że w tym momencie trwa współpraca między Bohemia a firmami produkującymi karty graficzne co w przyszłości ma na celu większą optymalizację tytułu DayZ.

Informacje od Miroslava

Ostatnio Miroslav informował o problemach w kodzie sieciowym.
Prace te zostały zakończone i zostaną niedługo dodane na serwery eksperymentalne a następnie na stabilne.

Na chwilę obecną jego zespół pracuje nad problemem logowania postaci na serwer.
W tym momencie, gracz po zalogowaniu może zostać zabity przez sztuczna inteligencję (nasze kochane zombiaki – przyp.red.) bez możliwości bronienia się (postać gracza jest już na serwerze choć sam gracz widzi ekran łączenia z hostem). Ma to zostać poprawione poprzez kolejkowanie logowań na serwer.

Co do AI mają zostać dodane nowe modele zombie takie jak lekarze, policjanci itp.
którzy będą występować w konkretnych lokacjach (np. lekarz w okolicach szpitala).
Zainfekowani będą się od siebie różnić prędkością oraz siłą ataku.

Zespół nie jest jednak pewien czy nowe modele pojawią się w wersji 0.60 na serwerach eksperymentalnych.

CSDP9KE.jpg

D8Ytya3.png

Informacje od Wiktora

Proces przepisywania animacja trwa, przez co zespół Wiktora ma pełne ręce roboty.
W tej chwili pracują nad nowymi animacjami przy obsłudze broni takich jak: M4, Red9 i CR527.
Zobaczymy również nowe animacje związane z pojazdami takie jak zamykanie drzwi, bagażnika czy też wychodzenia spod przewróconego pojazdu.

Trwają również prace nad nowymi animacjami zombie takimi jak poruszanie się, atak, wyważanie drzwi itp.
W krótkim filmiku możemy zobaczyć co niedługo będziemy mogli zobaczyć w nadchodzacej wersji gry.

https://www.youtube.com/watch?v=BBwQuVzVbTw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamiast pisać "co będzie", "nad czym pracują/skupiają się" niech napiszą że-

• tego i tego dnia wyjdzie taki i taki patch- a jak już wyjdzie to niech do niego dadzą opis, bo na chwilę obecną opisują patch a ludziska mają ciśnienie jak przy wstrzymywanym orgazmie....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co tydzień obiecują :D Mniej bajek więcej faktów w postaci 6.0 na expach... mam ochotę zmienić grę na inna...kupił bym arma 3 i pograł w dodatki ale nie będę zasilał ich portfeli..choć pewno na to liczą.

cóż czyli w tym tygodniu znowu 6.0 nie będzie.

Obsuwa 2 miesiące :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie na exp 0.60 wejdzie za 2-3 tygodnie potem na stabilne koło czerwca, to w wakacje znowu będzie pustka. 

Potem kolejny update koło grudnia i tak przy dobrych wiatrach koło 2040 roku, może beta wyjdzie :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co tydzień obiecują :D Mniej bajek więcej faktów w postaci 6.0 na expach... mam ochotę zmienić grę na inna...kupił bym arma 3 i pograł w dodatki ale nie będę zasilał ich portfeli..choć pewno na to liczą.

cóż czyli w tym tygodniu znowu 6.0 nie będzie.

Obsuwa 2 miesiące :D

0.6 :P

Zurhal, ja gram w Armę 3 namiętnie. Polecam Ci bo bardzo dużo tracisz.

no właśnie wiele osób posiadających armę 3 to mówi. Chyba trzeba poczekać na jakąś promocję i się nie zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Åšledząc ich Twittera to mi się wydaje, że nie bardzo, bo jeżeli nawet jakieś daty nie podają ( za x dzień, tydzień lub miesiąc) to chyba nawet pewnie sami nie wiedza  :D  kiedy może wejść exp. Miał być luty a tu mamy połowę kwietnie  . . . . A to,że piszą iż wejdzie wcześniej niż się spodziewamy to tylko po to aby zmniejszyć ciśnienie graczy, ale generalnie mają nas w d*** :lol: .

Generalnie DayZ w pewien sposób umiera, ale  . . .   :( .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a może zamiast wydawać 0.60 mogliby "te te całe zmiany" wprowadzać po trochu i wszyscy byli by zadowoleni. a jak narazie to wszystkich zniechęcają do grania bynajmniej ja odniosłem  takie wrażenie .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a może zamiast wydawać 0.60 mogliby "te te całe zmiany" wprowadzać po trochu i wszyscy byli by zadowoleni. a jak narazie to wszystkich zniechęcają do grania bynajmniej ja odniosłem  takie wrażenie .

Jak mają nowy silnik wprowadzać po trochu ? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak mają nowy silnik wprowadzać po trochu ? :D

Oby to nie był silnik od łady :lol: .

A tak na serio to trochy już im za długo z tym silnikiem schodzi . . .

Ludzie już stracili cierpliwość do tej gry i jestem ciekaw czy patch 0.60 będzie cokolwiek wart, bo znając bohemie to różnie może być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi