Skocz do zawartości
zerohunter

Poradnik - jak dodać sobie parę fps.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy może ktoś laikowi wyjaśnić co dokładnie robi ten Frame Boost, ew. jak jego polecania wykonać ręcznie. Nie moge zrozumieć czy on dodaje klucze, czy usuwa, czy zmienia ich wartość. Robiąc wszystko jak na filmie, u mnie po uruchomieniu go, wiersz SelockMemoryPrivilege ma status: fałsz, stąd w/w pytanie.

Po odinstalowaniu, wyczyszczeniu z rejestru dayz i ponownej instalacji "czystej" gry, w rejestrze ( w sekcji HKEY_LOCAL_MACHINE) są poniższe wpisy:

- HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\RADAR\HeapLeakDetection\DiagnosedApplications\DayZ.exe
 - HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\DayZ.exe
(dane: 0x00000001)

- HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\DayZ.exe
(więcej wpisów jest w opcjach firewall, lub w innych sekcjach, zakładam, że nie dotyczą mojego pytania)  

Co zatem zmienia się po użyciu Frame Bosst.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Parkcontrol i lasso zawsze pzed uruchomieniem DayZ, program ingerujący w rejestr odpalasz jeden raz, masz to w komentarzach autora pod filmem. Lasso można pewnie wrzucić w autostart, natomiast żeby bez powodu nie obiążać nadmiernie procka, parcontrol po zakończonej grze przywróć na zrównoważone ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszedłem do Novo żeby sprawdzić czy działa, zrobiłem tak jak na filimku i nie widze zmian dalej 27-36 fps . Ustawiłem parkcontrol  na bis high performance. Widziałem kiedyś poradnik o ram'disk czy jakoś tak, ile tak mniej więcej może dodać fps?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teorytycznie 0, tyle ze napewno musi byc mniej spadkow fps jesli ci sie doczytuja tekstury. Poczekajmy do konca miesiaca i sie zobaczy te ich 30% :]. Dzisiaj z ciekaweosci odpalilem ChernorusPlus na Armie III i jesli ma byc jeszcze lepiej, no to nic tylko czekac :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

siema. Mi niestety nic to to daje..... a mam wpisene -winxp -nosplash -noPause -cpuCount=8 -maxMem=8192 -exThreads=7 -malloc=system i ustawione tak jak w temacie.... i nadal mam straszne dropy fps . a w miescie to juz w ogole 5/15 fps ;\

fx 8320 3.8 MHz

msi 280x

8gb ramu.

win 8.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo masz AMD mimo że 8 rdzeni to nic nie daje. Podobno aplikacje i gry nie wykorzystują więcej niż 4 klocki ( jesli się mylę to poprawcie).

Lepiej Ci pójdzie na intelu i3 pierwszej generacji :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

siema. Mi niestety nic to to daje..... a mam wpisene -winxp -nosplash -noPause -cpuCount=8 -maxMem=8192 -exThreads=7 -malloc=system i ustawione tak jak w temacie.... i nadal mam straszne dropy fps . a w miescie to juz w ogole 5/15 fps ;\

fx 8320 3.8 MHz

msi 280x

8gb ramu.

win 8.1

Bo masz AMD mimo że 8 rdzeni to nic nie daje. Podobno aplikacje i gry nie wykorzystują więcej niż 4 klocki ( jesli się mylę to poprawcie).

Lepiej Ci pójdzie na intelu i3 pierwszej generacji :)

ja mam amd fx 8350 podkręconego do 5.0 i mam odblokowane 8 rdzeni. Tyle że dla systemu a nie gry.

Mario z tego co tam napisałeś, działa tylko -winxp -nosplash -noPause

Siergiej nie mylisz się. gra jest na systemie 32 bitowym. więc max 4 rdzenie wykorzystuje. dlatego ja swoje OC do 5.0ghz i da się grać na średnio wysokich z średnią 30-50 fps teraz:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

odblokować to ok, w sumie niewielki kłopot, ale podkręcenie o 1Ghz i to jeszcze przy tylu watowym procesorze? Nie mówię że niemożliwe ale gdybyś mógł udowodnić :) FSB, napięcia, chłodzenie i zasilacz :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

użyteczna rzecz ale jak widac tylko na jeden raz,

po restarcie komputera ustawienia w pliku wróciły do normalnych i gra znów mi się wiesza

nie chce mi sie za każdym razem zmieniać plików przed uruchomieniem gry

zapisz plik jako tylko do odczytu, inaczej ustawienia wrócą do wcześniejszych...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moze i lepiej by chodzilo na intelu ale nie lubie intala .... moze kiedys sie skusze ale jak mam placic 1.5k za cos z wyzszej pulki to az mi sie odechciewa.... zmianiac platformy.... ale co sie dziwic jak arma dayz siedzi teorytycznie na 1/2 rdzeniach... mam nadzeje ze zmiana silnika przyniesie jakies efekty... ktos wie jaki to silnik ma byc ? i kiedy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

DayZ Standalone jest już na nowym silniku  :)   Włącz sobie filmiki z DayZ Moda i zobacz jak to słabo wygląda na starym silniku. Jednak do naszego nowego silnika z którego już korzystamy, zostaną wdrożone nowe systemy, np. fizyki o nazwie "Bullet" czy też "nowy" render. "Nowy" bo ta nowość to DirectX 9 dla DayZ Standalone, kiedy niedługo przez Microsoft zostanie wydany DirectX 12... Jednak nawet stary DirectX 9, czy nowe systemy fizyki i animacji mają przynieść pozytywne zmiany również jeśli chodzi o FPS.  ;)

Natomiast jeśli chodzi o Intele a AMD. Niestety AMD ma słabą architekturę i jedyne co oni robią to dodają kolejne zbędne rdzenie które mają jeszcze więcej pustych MHz. Różnica w wydajności w grach zależna jest też od tego na ile gra wykorzystuje procesor. Ale dam ze 3 przykłady:

Bioshock Infinite (klik) - wydajność FX 8350 (8 rdzeni po 4GHz) jest równa Intelowi i3 3220 (2 rdzenie po 3,3Ghz). Intel i5 3570K (4 rdzenie po 3,4GHz) renderuje prawie 20 klatek więcej od FX'a.

Battlefield 3 (klik) - wydajność FX 8320 (8 rdzeni po 3,5GHz) jest równa Intelowi i3 3250 (2 rdzenie po 3,5GHz), natomiast Intel i5 3570K znowu daje Nam 20fps więcej.

Project CARS Beta (klik) - FX 9590 (8 rdzeni po bagatela 4,7GHz) jest minimalnie szybszy niż 2 rdzeniowy i3... A i5 4690K mający 4 rdzenie renderuje 25% klatek więcej od tego FX'a.

Teraz kwestia ceny. Taki i3 3250 to koszt ~480zł, AMD FX 8320 to ~630zł, a i5 3570K ~1040zł (około rok temu był tańszy o 200zł  :blink:). Wersje i5 3,2 GHz bez odblokowanego mnożnika to koszt tylko 800zł. Teraz rzut okiem na ten wykres (klik) uśrednionej wydajności procesorów w różnych grach. Odszukaj sobie wyżej wymienione procesory, spójrz na ich wydajność, rdzenie, cenę i dojdź sam do wniosku czy Intele kosztują aż tak dużo w stosunku do różnicy w wydajności procesorów AMD.

Podsumowując. Architektura AMD jest słaba. Więc co?

500x1000px-LL-7efb2d71_COREZ.jpeg

Mam nadzieję, że już niedługo nowe modele 20 rdzeni po 18GHz żeby było 10% wzrostu wydajności :lol:  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak AMD ma gorsze procki od intela, ale mimo wszystko na moim phenomie II arma 3 śmiga pięknie na wysokich ustawieniach więc po dayz spodziewam się sporo więcej fpsów bo Arma 3 ma lepszą grafikę .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Phenom II X4 960T 3GHz + 8GB ramu CL9 + Geforce Palit GTX 960 SuperJEtStream  = w mieście około 14-20 FPS (30 FPS w lesie) - testowane na ustawieniach w większości LOW

I5 4690K 4GHz + ten sam ram + ta sama grafika = 35-40 FPS (w lesie 55-60 FPS na włączonej synchronizacji) - testowane na NORMAL. 

Zmieniłem procek + płyta główna. Reszta bez zmian. 

Ogólnie najwięcej w tej grze zależy od procesora. Mniej od grafiki. Gra się nie zacina ze względu na dobrą grafikę (jest ładna ale bez jakiś super efektó), lecz ze względu na słabą optymalizację silnika. Wchodząc do miasta jak pojawia nam się dużo akcji, budynków przedmiotów po prostu gra się zacina. Tutaj zależności liczy procek już. 

Dodam, że bez zmiany szczegółowości nie mógł w to grać nawet kolega na Geforce GTX 980.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

yy sorry bez obrazy . ale amd w bf3/4 wypada lepiej i taniej i nie mówcie ze nie.(bo jest napisana bez zapychaczy) i nie ma co polegac na portalach które pokazują tak swoje produkty by wyglądały w cieniu innych dobra polityka nic dodac nic ujac... https://www.youtube.com/watch?v=b62m5MWPxxU po prostu dayz sa jest zle napisana tak jak arma bo przecież to to samo teorytycznie....ale mieli to zmienic i takie bylo moje pytanie. a amd zaczelo miec w dupie pc poniewaz dobrze sobie radza z konsolami i maja tez dobre produkty biorac pod uwage cena wydajnosc (wiec po co te testy cpu intela za 1k a cpu za 0.5k).... i tak naprawde nie maja potrzeb by rywalizować z intelem i dodatkowo maja karty graficzne. i na temat dayz slyszalem mnustwo opini bywa tak ze inni mowie zeby miec wiecej fps to ssd koniecznie kolejni ze nie ze intel cpu... (moze i cos w tym jest ssd nie mam) ... i wszystko sie sprowadza do tego by caly czas kupowac cos nowego i napedzac pociąg . sorry ze wywolalem kontrowersje na forum nie to bylo planem. aa i jeszcze jedno skoro to jest tak wymagajaca gra ma duzo obliczen itp z ktorymi musi sobie poradzic cpu to moje pytanie jest inne co ludzie kupuja do renderingu obrobki grafiki obliczen itp ? intela ? no chyba nie.... odp zostawiam wam :) a i jeszcze jedno cos tam po kombinowalem i mam w miescie 20/30fps poza las 60/80 nad morzem 120 dziekuje :) ustawienia grafiki wysokie zapychacze off . Ps prosilbym moderatora forum o usuniecie postow nie wnaszacych nic do tematu pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też kombinowałem na amd. Na i5 już nie muszę kombinować. 

Co do bf-a niestety ale też robiłem test i na amd było 30 FPS a na i5 jest >60.

Co prawda chodziło płynnie lecz dla testu porównałem przed i po. Różnicę widzę bez większego problemu. 

Nikt Ci nie karze kupować. Sam zmieniłem bo dayz nie chciało chodzić i też jestem zdziwiony. 

Phenom ||  jest już starym procesorem. 

Powracając do tematu dayz tak czy inaczej jest źle napisana bo te 30 FPS powinno spokojnie wyciągać na takim secie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dayz chodzi lepiej na starych prockach amd z seri phenom.... a dlaczego slaby silnik brak optymalizacji z ktora lepiej sobie radzi stara seria... a nowa seria Fx polozyla nacisk na rdzenie logiczne... a intel przestal sie wsumie rozwiać i skalpuje swoje cpu bo nie ma konkurencji ktora zmusila by do zmian. nie wiem czy to dobre rozwiazanie no ale coz moze sie to zmieni kiedys :P tak czy innaczej arma na amd nigdy nie chodzila dobrze i pewnie tak samo bedzie z dayz  ktora wyszla z moda z army 2 i to nie ulega watpliwosci ze ma zla optymalizacje bo to arma wieczna alpha :P na starym silniku z nowymi teksturami i oswietleniem....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Porównanie silna  BF Forbstbite do Real Virtuality Army to nieporozumienie. Zgadzam się z Tobą co do złej optymalizacji, ale to dwa różne światy. Już wypowiadałem się na ten temat w innym dziale. 

Sprawa jest prosta. Jeśli chcecie pograć sobie w Dayz bez problemów to bezkompromisowo polecam procesory Intela [kropka] 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dokladnie tak :) ale nie spodobalo mi sie to co napisal kolega wyzej ze bf zle chodzi na amd bo w tej pólce cenowej intel wymieka tak jak w filmiku wyzej 4690k vs fx 8320 gdzie intel drozszy :).  aa wracajac do tematu z dayz to podobno wylaczenie 2 rdzeni poprawia wydajnosc na fx8xxx i nie wiem czy tak jest bo nie testowalem . poniewaz fx z seri 8xxx ma problemy z wydajnoscia ze wszystkimi rdzeniami i sie troszke gubi i czesto 6300 wypada duzo lepiej niz fx 8320/8350. ktos sprawdzal ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"nowy" render. "Nowy" bo ta nowość to DirectX 9 dla DayZ Standalone, kiedy niedługo przez Microsoft zostanie wydany DirectX 12... Jednak nawet stary DirectX 9, czy nowe systemy fizyki i animacji mają przynieść pozytywne zmiany również jeśli chodzi o FPS

To CrashZ nie obsługuje dx9? to silnik A2 i DayZ lata na czym dx8.1 ? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi