Skocz do zawartości
Volter

Poradnik - Ghillie suit- crafting, spawn i informacje

Rekomendowane odpowiedzi

Ghillie suit- nowy typ maskowania avatara w grze wprowadzony wraz z patchem 0.51. Crafting maskowania składa się z 2 itemów, siatki (nettling) oraz pociętych worków jutowych ( burlap sack). Co trzeba zdobyć, gdzie, i jak- Zapraszam do zapoznania się z Poradnikiem.

Maskowanie zwane 'ghillie suit' 
strój maskujący używany głównie przez strzelców wyborowych. Ghillie suit różni się od innych metod kamuflowania, swoim naturalnym wyglądem i rozmywaniem sylwetki człowieka. Ghillie suit jest znakomitym strojem maskującym, gdyż ludzka sylwetka i elementy wyposażenia nie wyróżniają się na tle otoczenia.
Ghillie w DayZ SA składa się z dwóch części.

Ghillie top - 3 siatki+ 6 pociętych worków ( Pełne maskowanie, plecy+ ramiona+ część ud)

Ghillie hood- 1siatka+ dwa pocięte worki  ( Pełne maskowanie głowy wraz z częścią ramion)

Ghillie bushrag- 1 siatka+ 4 pocięte worki ( Maskowanie tylko pleców- tańsza alternatywa)

Paski.

By przygotować paski jutowe, potrzebujemy worek oraz nóż (bagnet, maczeta, nóż taktyczny itp)
Ilość pociętych worków do danej części maskowania- patrz wyżej.

Siatki.
Na stan aktualny siatka staje się najbardziej rzadkim itemem w grze.
Jest 15 miejsc gdzie zostały umieszczone łodzie rybackie które stały się spawnem ów itemu.
Na sześć restartów serwera, zostaje wyznaczone 6 potencjalnych losowych spawnów.            

Idąc dalej, na jeden restart, spawnuje się tylko jedna siatka. 

Taki system spawnu powoduje że siatka jest trudniejsza do znalezienia niż smersh vest. Co czyni ghillie najbardziej pożądanym itemem w grze.

Mapa z miejscami spawnu przygotowana przez Devil09 na końcu poradnika.

Wraz z patchem 0.51 i nowym systemem maskowania, twórcy gry zmienili też maskowanie Mosin'a.

Gunwrap- 1 siatka+ 1 pocięty worek ( nowe pełne maskowanie broni palnej)

Nowy typ maskowania można założyć nie tylko na mosina, pasuje do praktycznie każdej długiej broni palnej (+ do aksu 74 ). Niestety wraz z nowym typem maskowania, stare przestało istnieć.

Warianty kamuflażu.

Maskowanie możemy posiadać w trzech wariantach kolorystycznych.

Kolor tan ( standardowy) dobrze sprawuje się w próbie wtopienia na łąkach oraz krzakach. Kolor słomiany, wysuszony teren).

Kolor green, czyli po prostu zielony. Chyba najbardziej uniwersalny. Do wykonania potrzebujemy zielony spray.

Kolor woodland, dodając do już zielonego maskowania czarny spray- tworzymy maskowanie o zróżnicowanym odcieniu zielonego. Dobrze sprawuje się na terenach zalesionych, szczególnie w lasach iglastych.

Ważna informacja odnośnie ghillie. TOP oraz BUSHRAG zastępują slot plecaka- co dalej idąc, po prostu będziecie musieli wybrać. Albo maskowanie albo więcej miejsca na rzeczy.

Mapa z potencjalnymi spawnami siatki oznaczona czerwonymi okrągami na mapie. By przebiec całe wybrzeże, potrzeba na to około 2 godzin, 15 minut. Sam przebiegłem parę razy wybrzeże robiąc mapę jak i szukając siatki :) Powodzenia w poszukiwaniach! :)

Devil09.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jak to jest Devil respią się te siatki czy nie.Mówiłeś że na naszym serwie mogą się nie respić a jak pytałem się innego admina to powiedział że się respią. I zastanawia mnie kto ma racje hmmm...?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Co do Siatek to się nie zgodzę zaraz po restarcie w samej łodzi koło Berezina znalazłem 8 Siatek a kolega koło statku 6.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajny poradniczek, dzięki. Update też się swoją drogą na pewno przyda. Tylko może takie malutkie sugestie mam co mógłbyś jeśli chcesz dodać do poradnika. Jedna sprawa to naprawa takiego stroju czy się da, czy nie, czym jeśli tak. Inna to czy można rozłączyć elementy i zmienić kolor maskowania (inna trawa). Jeszcze ewentualnie taka pierdółka co ile slotów zajmuje w plecaku, myślę że to też poniekąd może być przydatna informacja, tak żeby wszystko było w jednym miejscu.

Ja osobiście nie mam doświadczenia z tym maskowaniem. Jedynie co, w tym tygodniu na jakimś prywatnym serwerze zabiłem kolesia z tym maskowaniem na głowę i na broń, jego kolega który również poległ miał 4 siatki w plecaku, więc osobiście dla mnie taki poradnik "all in one" to cenne informacje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super poradnik, dzięki.

Siatki.
Na stan aktualny siatka staje się najbardziej rzadkim itemem w grze.
Jest 15 miejsc gdzie zostały umieszczone łodzie rybackie które stały się spawnem ów itemu.
Na sześć restartów serwera, zostaje wyznaczone 6 potencjalnych losowych spawnów.            

Idąc dalej, na jeden restart, spawnuje się tylko jedna siatka. 

Hmmm, co do samych siatek, ostatnio tuż po restarcie znalazłem aż 6 w jednym miejscu, wątpię aby wcześniej ktoś tam był i je specjalnie zostawił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super poradnik, dzięki.

Hmmm, co do samych siatek, ostatnio tuż po restarcie znalazłem aż 6 w jednym miejscu, wątpię aby wcześniej ktoś tam był i je specjalnie zostawił.

Kolejny ...

Ghillie suit- nowy typ maskowania avatara w grze wprowadzony wraz z patchem 0.51

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy kto może leci nad morze

Szepcąc pod nosem "Pomóż mi Boże"

Z nosem przy ziemi biegną po plaży

Siatka na rybki już im się marzy

Każdy snajpera strój sobie zrobi

głowę i plecki nim przyozdobi

Karabin także ma maskowanie

Oj teraz będzie dopiero granie

Leżą w ukryciu i obserwują

Na innych graczy ostro polują

Lecz co się dzieje ? Nie ma nikogo

Nikt nie przebiega pobliską drogą

Nie ma w co strzelać, zabrakło celu

Cóz... na ten sposób już wpadło wielu

I teraz leżą durne barany

Każdy gdzie indziej poukrywany

A za cel robią jelenie, dziki

Oraz malutkie, zwinne króliki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja ostatnio znalazlem campera w cherno pod drzewem, czekała biedulinka z 8 siatkami i dwururką wycelowana w łódki na  kogos kto przyjdzie po siatki do łódek pozdro dzieki za nóz o reszte gratów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Warto wiedzieć że w obecnej wersji mamy jeszcze pełnego ghillie (kryje też nogi) na który potrzeba 10 pociętych worków i 4 siatki.

*Krzak na głowę sprzedawany oddzielnie*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi