Skocz do zawartości
jednorazowy

ile fps'ów?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastnawiam sie nad kupnem tej gry i chciałbym sie dowiedzieć około ilu fps'ów będę mieć np w mieście.

Mój sprzęt:

Karta Graficzna- GeForce GTX650

Procesor- AMD Athlon X4 740 Quad Core Processor

Pamięć- 4GB pamięci Ram

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dokładnie volter. U mnie sytuacja wygląda tak ze w terenie gra zapiermicza. Wpadam do miasta i po kilku chwilach spadek fps do 15-20. Ale czasami mogę przebiega cale czerno z 25-30 fosami. Ale również zdarza się, ze w szczerym polu gra lapie czkawki. Poprostu kiepska optymalizacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na i7 4790K 4Ghz x 8  i gtx 780 Ghz Edition mam stałe 60 fps poza miastem a w mieście zdarza się, że spada nawet do 15-20

Nie kwestia sprzętu tylko optymalizacji na chwile obecną...Silnik jest okropny...trzeba czekać aż go zmienią :)
Swoją drogą wie ktoś kiedy to ma nastąpić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale i tak czekam na zmianę silnika - ten jest po prostu kompletnie zły i nie wykorzystuje właściwie zasobów sprzętowych komputera.

Silnik jest okropny...trzeba czekać aż go zmienią :)

Swoją drogą wie ktoś kiedy to ma nastąpić?

Ta. Silnik zostanie zmieniony ale co najwyżej animacji i fizyki. My jesteśmy przecież na nowym silniku - porównajcie sobie DayZ Mod z DayZ SA, dwa inne światy. Ale i owszem, dostaniemy DX9 co da nam trochu fps wreszcie :) Poza tym pamiętajmy, że to jest wersja alfa gry - ten etap to dodawanie treści, rozwijanie systemów i funkcji w grze, a dopiero wersja beta to szeroko zakrojona naprawa błędów i optymalizacja gry, gdy już doda się wszystko... Wtedy dopiero to ma sens. Ale i tak trzeba słuchać narzekać narzekania na błędy i optymalizację w fazie alfa... No ale ok ok, ludzie nie wiedzą jak wygląda proces tworzenia gier także trzeba się przyzwyczaić do tego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moj komp wyglada tak:

Processor: Intel® Core TM i3-2100 CPU @ 3.10GHz
RAM: 4.00GB
system type: 64-bit Operating System
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 8800 GTS

I powiedzcie mi ile fps bym mial w Dayz ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi