Skocz do zawartości
szynsz

Kilka pytań o Arma 3 i Arma 3 Epoch mod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się nad kupnem Army 3 głównie dla modu Epoch i Altis Life.

Mam krótkie pytanie czy Arma 3 pójdzie na moim lapku:

CPU
			Intel Core i7 2630QM @ 2.00GHz	71 °C
			Technologia Sandy Bridge 32nm
		RAM
			4,00GB 1-Kanałowy DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24)
		Płyta Główna
			SAMSUNG ELECTRONICS CO., LTD. RC530/RC730 (CPU 1)	76 °C
		Grafika
			Generic PnP Monitor (1366x768@60Hz)
			Intel (Samsung)
			2047MBNVIDIA GeForce GT 540M (Samsung)	47 °C
		Nośniki
			465GB Western Digital WDC WD5000LPVX-00V0TT0 (SATA)	43 °C
			465GB TOSHIBA MK5059GSX USB Device (USB (SATA))	43 °C
		Napędy Optyczne
			DTSOFT Virtual CdRom Device
			TSSTcorp CDDVDW TS-L633J
		Audio
			Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio

I druga sprawa jak bardzo rózni sie rozgrywka epocha na Arma 2 a Arma 3? I czy jeszcze sporo ludzi w to gra?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na tym laptopie powinno Ci w miarę pójść, oczywiście nie na pełnych detalach, ale powinno być znośnie... Najlepiej wpisz w youtube arma 3 + Twój model procka lub grafiki, zobaczysz jak mniej więcej będzie to działało i na jakich detalach.

Army 2 nie znam więc się nie wypowiem, ale grałem w epocha i altis life arma 3... spokojnie znajdziesz pełne serwery, a przy okazji polecam Ci mod breaking point... o wiele ciekawszy od epocha i bardzo dużo ludzi gra... no i jak byś chciał pograć z dwiema fajnymi grupami to zapraszam :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie polecam tego robić. Wiesz z tą kartą graficzną będziesz miał z 15-20 FPS w porywach gra będzie przycinała  niemiłosiernie szczególnie na modach Altis-Life na najniższych detalach. Lepiej zainwestuj w jakąś stacjonarkę. Taką za przynajmniej 2000zł to pograsz na średnio-wysokich w przyzwoitych klatkach. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cóz na youtube nie wyglada to najgorzej, ale na czystym singlu, a nie na modach multi. Cóz 2k zł nie nowy komp. A np dołożenie pamięci RAM poprawiło by sprawe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakim cudem on ma grać w arme 3 na dwugigowym procku, czy nawet ją odpalić?
Chyba, że to pomyłka z tym taktowaniem.
Aż muszę sam filmików poszukać bo mi się wierzyć nie chce ;)

@edit

Nie znam się na tym ale niby ma jakiś tryb turbo :) do 2.9GHz no to faktycznie może pograć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozwolę sobię odkopać temat, Czy przy mojej specjalizacji i ustawieniach graficznych na minimum oraz zmniejszonej rozdzielczości (nawet do 800 na 600) osiagne te 20 FPSów na Altis Life i tym Breaking Point?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja katowałem DayZ i A3 na i3 2.5Ghz 4 gb  i gt 720 2gb, gdzie Arma3 lepiej działała nawet w standardowych ustawieniach bez postefektów to DayZ miała częste zawieszki i wywalania do pulpitu. Dodam, że laptop gorący jak piekarnik był. Ludzie często skuszeni sloganem laptop do gier gt 720 2 gb na pokładzie, a tak naprawdę do 2 tys to laptopów do tak wymagających gier nie ma. Dodam, że w DayZ miałem 10-15 fps na najniższych ustawieniach to w A3 ok 20 (do miast nie wchodziłem).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolega na laptopowym i3 oraz GTX660m gra bezproblemowo w Arma 3, Breaking Point, Altis Life, Battle Royale. Masz mocniejszego procka, ale gorszą grafikę. Trudno stwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi