Skocz do zawartości
Devil09

Poradnik- [0.59] Dodajemy sobie FPS

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę powiedzieć że działa bo z 30 fps podniosło na 60 fps  ale opcje uruchamiania musiałem wywalić bo nie było postaci w menu gry i się wieszało przy wychodzeniu z serwera. Dzięki dla autora za poradnik :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po tym poradniku mam w głównym menu niebiesko-biały migający ekran i nie widzę postaci a po wyjściu gra się wiesza, muszę wyłączyć menadżerem zadań i wywala error "instrukcja 0x000 odwołuję się coś tam, pamięć nie może być written" To chyba przez jakąś komendę opcji uruchamiania dayz, ale -xp już usunąłem i nic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie nie bo -nosplash miałem od początku cały czas i wszystko działało. Wczoraj po tym poradniku dopisałem tylko -xp, benchmark, skipintro -nopause i się spieprzyło. Znikanie postaci i kolorowy obraz to chyba wina -nopause bo jak to usunąłem a zostawiłem -nosplash to jest normalnie. Problem w tym, że jak wyłączam grę (exit) to się zawiesza na niebieskim ekranie i muszę użyć menadżera i wywala ten błąd pamięć nie może być written. Nigdy wcześniej tego nie miałem a też używałem -nosplash. Tak swoją drogą nie wiem do czego jest -skipintro skoro to nic nie robi, bo intro bohemii usuwa -nosplash.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tą pamięcią to już tu było trochę tematów albo w googla wpisz jak ci się nie chce szukać tutaj, a jakie parametry są od czego to poczytaj o arma2/arma3 lub dayz startup parameters.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Poradnik super. Jednak irytował mnie brak postaci w menu. Więc wywaliłem opcje uruchamiania. Mój skok to z 27 na ok 50 w lesie.

CPU: Intel i5-4460 3.2GB

RAM: 8GB

GPU: AMD Radeon R9 X290 2GB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Generalnie korzystając z kilku poradników namieszałem w ustawieniach i mam w miarę stabilny fps.

Największego kopa daje mi opcja dodania polecenia -winxp.

Framerate jest wtedy zdecydowanie wyższy, niestety gdy jest ona włączona to nie mogę minimalizować gry, np by spojrzeć na mapę bo mam wtedy od razu crash co jest dość uciążliwe. Ktoś wie jak to obejść by mieć tą opcję włączoną a jednocześnie żeby nie crashowało ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Generalnie korzystając z kilku poradników namieszałem w ustawieniach i mam w miarę stabilny fps.

Największego kopa daje mi opcja dodania polecenia -winxp.

Framerate jest wtedy zdecydowanie wyższy, niestety gdy jest ona włączona to nie mogę minimalizować gry, np by spojrzeć na mapę bo mam wtedy od razu crash co jest dość uciążliwe. Ktoś wie jak to obejść by mieć tą opcję włączoną a jednocześnie żeby nie crashowało ?

Jasne, że można używać map :) Steam ma wbudowaną przeglądarke. Naciśnij w czasie gry Shift+TAB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sieci pojawił się kolejny sposób na poprawę grafiki, a przy tym minimalne zwiększenie FPS. Wszystko to dzięki programowi SweetFX. Poniżej wrzucam filmik, w którym przedstawione jest "co i jak" zrobić, aby poprawa była widoczna. 

https://www.youtube.com/watch?v=gWJe0AMxtZc

Link, aby pobrać program: Sweetfx

U mnie to wygląda mniej więcej tak w Factory (filmik tylko w 720p):

https://www.youtube.com/watch?v=Qd7Op6S5Zrw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Należy też wspomnieć, żeby komputer przynajmniej co tydzień, oczyszczać programami takimi jak: CClaner, Odkurzacz, oraz naprawiać Rejestry np programem Registry Life. Oraz przeskanować komputer programem Malware Bytes.

Aby uniknąć podczas gry kilku sekundowych ścin należy przed każdym uruchamianiem gry usuwac net.log z głownego folderu gry.

Można dodać też sobie 2-3 fps'y programem GameBoster.

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wczoraj do późna z Pogromem testowałem ustawienia na moim kompie i niestety muszę przyznać że u mnie najlepiej sprawdziły sie ustawienia optymalizacje z nvidia experience :/

bo ustawienia które dostałem do wpisania w *.cfg'i rozmyły mi grafe i wkurzało mnie to że co chwile mi sie "rysowały" drzewka budynki itd 
strasznie mnie to irytowało ... miało być lepiej ale optymalizacja geforce experience wygrała :/

dalej mam średnią 60fps (ze spadkami chwilowymi w miastach do 20fps/ czasem klatkowanie i 14 ale to spadki chwilowe)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi