Skocz do zawartości
4Orzeszek

Potrzebuje dobrego poradnika na zwiększenie ilości fps?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Grę kupiłem parę dni temu, więc jestem nowym graczem.

Przydał mi by się dobry poradnik odnośnie optymalnej konfiguracji dayz, np. mechaniki tej gry oraz na zwiększenie ilości fps?

Na początek dodałem parametry startowe oraz zmieniłem ustawania w cfg:

-noPause -noLogs -skipIntro -noBenchmark -maxMem=4096 -maxVram=1024 -cpuCount=4 -exThreads=7

Zmiany w configu:

sceneComplexity=50000;
shadowZDistance=100;
viewDistance=1000;
preferredObjectViewDistance=800;
terrainGrid=50;

Sugerowałem się tą stroną: http://rtainc.co/dayz

Mimo powyższych zmian, podczas deszczu fpsy spadają mi do 15,
Podczas gry wahają się pomiędzy 20Fps a 55Fps, średnio 30fps.

Dlaczego podczas deszczu przemokły mi ubrania oraz itemy? Mimo zmiany części ubrań na suche, przemokły mi one podczas pobytu w baraku, bez wychodzenia z budynku: https://i.imgur.com/saPFya8.jpg

Mój sprzęt:
Intel Core i5 750, Ati Radeon HD 5670 1GB DDR5, 8gb pamięci ram, Dayz zainstalowane na dysku ssd 128gb, windows 10 pro

Dobrze wiem , że przydała by mi się nowa karta graficzna, ale na raznie nie mam wolnych funduszy na zakup nowej lub używanej np. Nvidia Gtx 970 / AMD Radeon RX 480

Z nieznanych mi przyczyn, nie mogę ustawić maksymalnej ilości pamięci karty graficznej:

5NjwLdc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

To tu też mogłeś się podzielić informacjami może komuś innemu też by się przydało w przyszłości, chociaż chyba wszystko co dało się zrobić było tutaj w postach opisywane ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Commandline w .60 gowno daje, napisalem mu zeby ustawil 720p zamiast 1080p, ustawienia na medium, chmury off, aberracje na off i niech sprawdzi config czy mu gra nie dala rendering resolution na wiecej niz 100%, jesli tak to niech obnizy i da na read only.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po co dodawałeś jakiekolwiek opcje uruchamiania na wersję 0.60?

20Fps a 55Fps, średnio 30fps.

Przy tym sprzęcie to i tak niezły wynik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Częściowo pomogła mi zmiana rozdzielczość w dayz.cfg (Ustawiłem tylko do odczytu)

Z: Render_W=2553;
Render_H=1436;

Na: Resolution_W=1920;

Resolution_H=1080;

Oraz w Twójnick.DayZProfile

Z: viewDistance=2200;
preferredObjectViewDistance=1375.8242;

Na: viewDistance=1200;
preferredObjectViewDistance=800;

Åšrednia ilość klatek na sekundę w rozdzielczości fullhd: od 30fps do 60fps , średnio 40fps - 50fps
Na youtube wstawiłem krótki test wydajności na moim pc.

https://youtu.be/iUunKLbaUOQ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Standard 2,4GHz, w trybie turbo 2,6GHz, Podkręcam procesor do 4Ghz podczas gry w csgo, bo w innym przypadku nie ma to sensu.

Grafika jest głównym ograniczeniem możliwości tego komputera, podkręcenie procesora przy tej karcie graficznej dużo nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na jakich detalach teraz grasz? bo ja przy  Procku AMD athlon 250 x2 3.00 i GTX 460 1gb ,4 GB DDR3 ram mam all na very low, Texture detail na LOW, Filtering na LOW rozdziałka 1280x960 viewdistance 1200 to mam w elektro,cherno 30fps a  w miejszych  50-60 ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi