Skocz do zawartości
Semi

Pytania odnośnie jedzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy to normalne ze w SA postać musi jeść i pić co 5 minut ? Nie można dojść z miasta do miasta by nasz mały awatar nie domagał się jedzenia. W modzie można było przejść przez pół mapy na 1 puszce, tutaj można zjeść 3 na raz i za chwile dalej jest sie głodnym, podobnie z pragnieniem. Czy ilość potrzebnego jedzenia zależy od tego czy biegniemy sprintem czy truchtem?

Czy od niesionych rzeczy również?  Jak jest z jedzeniem które jest uszkodzone, daje mniej pkt żywności? Nie rozumiem dokładnie jeszcze tej mechaniki, jak byście mogli to w jakiś prosty sposób wytłumaczyć było by miło :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najnaiwniejsze żeby postać się najadła i uzupełniła płyny po respie  -musisz mieć status  http://dayz.gamepedia.com/File:Healthy.png

Jak jestem ful najedzony i zdrowy to bieganie nawet sprintem niewiele wpływa na poziom najedzenia  

Natomiast z piciem i owszem przy bieganiu dużo trzeba pić ( jeśli chcesz przebiec pół mapy bez szukania studni to proponuje wylać benzynę z kanistra ,nalać wody kanister w dłoń i w drogę ) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No przecież to jest cholernie frustrujące! długo grałem w DayZ Mod tam było spoko po trzech latach przerwy kupiłem SA i jestem zszokowany tymi potrzebami jedzenia i picia,gdzie tu realizm jeśli  trzeba bez przerwy jeść i pić?? Zjem coś komunikat hungry znika i za 5 min znowu jest się głodnym za kolejne 5 bardzo głodnym a za następne 5 umierającym z głodu przeciez to grrruba przesada a zeby chociaz jedzenie i picie było troszkę łatwiej dostępne ale gdzie tam,trzeba 100 domów przelecieć żeby znaleźć cokolwiek i modlić się żeby po drodze nie kopnąć w kalendarz z głodu czy pragnienia.Rozumiem ze to jest survival ale nawet w prawdziwym życiu człowiekowi w zupełności wystarczyła by jedna puszka jedzenia dziennie i ze 2 butelki wody

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ale to jest gra i musisz częściej jeść/pić bo jakby miało być tak jak w życiu to ten element mogli by całkiem wywalić ;)

A co do trudności z szukaniem jedzenia to przecież możesz jeść jabłka z drzew, możesz polować, zjeść kotlet z ludziny ;)

A picie to nie tylko puszki, masz studnie z pompami, nie wiem czy też ze stawów wody sobie nie możesz nabrać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz jeść jabłka, i jedz do momentu aż nie będziesz "energized" i pij do momentu "hydrated" wtedy możesz przebiec w sprincie połowę czarnorusi i nie zginiesz z głodu czy pragnienia ;) Pić możesz ze studni, stawów, strumieni, nie zaimplementowano w grze jeszcze chorób po wypiciu wody ze studni, przynajmniej ja nigdy nie miałem po tym problemu, chociaż tabletki do oczyszczania wody są jak najbardziej do zlutowania na mapie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tymi jabłkami to nie wiedziałem;) no i teraz faktycznie trochę luźniej a co do wody to na pewno woda ze stawu jest niegroźna? ostatnio piłem to zachorowałem chociaż wcześniej jadłem tez mięso z ogniska więc nie jestem pewien czy to nie od tego i właśnie mam takie pytanie.Jak długo smazyć mięso? az będzie na maxa czerwone i "warm" czy krócej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mięso musi zmienię wygląd i nazwę na upieczony, nie warto tracić na nie obecnie czasu, jabłka są lepszym rozwiazaniem

woda ze stawu "jest groźna" poprostu im wiecej masz zdrowia i krwi tym szanse na zarażenie sa mniejsze 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi