Skocz do zawartości
hawkins0010

śmierć z głodu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 
Zachęcony przez strumienie Wonzia i Bunga21 z DayZ zakupiłem ją niedawno. Jednak moją największą bolączką w poznawaniu gry jest fakt, iż nigdzie nie moge znaleźć jedzenia, splądrowałem chyba ze sto domów i znajdowałem bronie, zapałki, witaminy, nawet kompas, ale nic czymkolwiek można by było się pożywić. Podobnie jest z piciem, ale na te setki domów znalazłem całe dwie puszki picia. Oczywiście nie moge szukać bez końca, bo umieram z głodu lub pragnienia. Podpowie mi ktoś w czym problem, a może robie coś nie tak? 
Zastanawiał mnie też brak zombie, bo grałem kilka godzin i nie napotkałem sie na żadnego żywego trupa. Poradźcie coś, bo jak na razie moim jedynym zagrożeniem w Czarnorusi to głód.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

biegnij w głąb lądu, najlepiej gdzieś w północnej części mapy, możesz również zjeść kurczaki, zrobić ogródek czy ostatecznie posilić się jabłkami. Zainfekowani będą jak wejdzie 0.61 na stabilne, grasz w gre w fazie alfa, często coś usuwają, zmieniają, naprawiają lub psuja i dodają 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

najlepszym rozwiązaniem twojego problemu są owoce a dokładnie jabłka, występują w zasadzie wszędzie a szczególnie nad morzem czyli w miejscu gdzie rozpoczynasz rozgrywkę.
Tak zbieranie jabłek może potrwać dużo czasu - zapewne ktoś tak pomyśli, jednak są sposoby (legalne) na zebraniu jabłek, co powiesz na 70 szt w mniej niż 1min? bez hacków.

* pamiętaj, że dużo przedmiotów znajduję się w slotach ciuchów, przeglądnij każdy ciuch jaki spotkasz, plecaki nawet jak ich nie potrzebujesz zobacz czy nie maja nic w środku.

jabłka są dobrym źródłem wody i kalorii, spokojnie mogą zastąpić butelkę wody jednak pamiętaj butelka też jest potrzebna.

Istnieje ryzyko, że podczas jedzenia darów matki natury możesz zachorować (SICK) obecnie żadne lekarstwo Ci nie pomoże na zbicie choroby jednak istnieje stary dobry sposob - musisz puścić pawia ;) najlepszym sposobem to poszukać źródła wody - pompa / staw i pić aż cofnie Ci zawartość. Pamiętaj, że po tym zabiegu bedziesz musial uzupełnić poziom wody i jedzenia.

powodzenia i polecam Ci przejrzeć wiki dayz / dayz.pl nie wszystkie informacje podane są poprawne.

Jeśli chodzi o zombie, są w dużych miastach / bazach militarnych / lotniska. Mniejszych miejscowościach raczej ich nie spotkasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może i jest rozbudowana, ale realizmu w niej mało. Teraz jak dodadzą te nowe bazy militarne (Których będzie łącznie chyba 16) to będzie fajnie. Ludzie nie będą siedzieć tylko na myszkino, zeleno czy NWA, tylko będą biegać po całej mapie w poszukiwaniu "lepszego jutra" :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@IGRCNImati051

a jaka gra posiada realizm? Å»adna. A co do Dayz, właśnie dlatego, że jest tak rozbudowana sprawia, że przynajmniej o ten "realizm" się ociera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi