Skocz do zawartości
Tomash87PL

[PL RP] DayzRP.pl |Roleplay| |Mody| |Whitelist| Polska

Rekomendowane odpowiedzi

LogoDayzRP_nowe_discord1.png
Mamy przyjemność zaprosić was na niedawno otwarty serwer roleplay - DayzRP.pl

Nasz serwer powstał w celu wprowadzenia powiewu świeżości w Polskiej społeczności DayZ i zaprezentowania graczom nowej formy rozgrywki w tej grze.

Roleplay to fantastyczna forma rozgrywki, która pozwala graczowi na stu procentowe wcielenie się w odgrywaną postać. Jest to swego rodzaju domena aktorska - "żyjemy" swoją postacią w wirtualnym świecie, komunikujemy się z innymi uczestnikami rozgrywki jako nasza postać, staramy się odgrywać realne zachowania naszej postaci i tym podobne.

Pozwolę sobie przedstawić kilka aspektów charakteryzujących serwer DayzRP.pl

• Whitelist - Do gry na serwerze wymagane jest przejście prostej, szybkiej weryfikacji gracza polegającej na napisaniu kilku słów o sobie i o swojej postaci oraz krótkiej rozmowie na Discordzie. Jest to zabieg mający na celu zachowanie pewnych standardów (upewnienie się o wiedzy gracza, sprawdzenie jakości mikrofonu). Jeśli gracz jest nowy w świecie roleplay, oferujemy również krótkie objaśnienie całej idei RP oraz naszego regulaminu.

• Minimum KOS - Kill on Sight ma również swoje miejsce na serwerze roleplay, jest on jednak znacznie ograniczony. Mianowicie, by strzelić do kogoś bez ostrzeżenia gracz musi mieć odpowiedni ku temu powód (np. aktywna wojna frakcji, uratowanie swojego kompana przed bandytą itp.). Otwiera to graczom drogę do częstszej interakcji z innimi, czyli do tego, co w Dayz najlepsze.

• Survival - Staramy się odpowiednio zbalansować trudność gry. Mówiąc dokładniej - zwiększyć trudność gry w porównaniu do vanilli. Mniejsze ilości broni, bardzo rzadkie bronie automatyczne, przewaga pistoletów i karabinów bolt-action, więcej "okazji" do zachorowania, utrudnione dostęp do paliwa, większa ilość nieumarłych to tylko nieliczne "atrakcje" na naszym serwerze.

• Brak nadmiernej ingerencji administracji w świat gry - Rozumiemy, że świat Czarnorusi musi rządzić się swoimi prawami i powinien być kreowany przez postacie graczy. Ingerencja administracji w świat IC zdarza się jedynie w skrajnych przypadkach.

• Unikalne eventy - Na graczy czeka całkiem szeroka gama wydarzeń. Oprócz przykładowych transportów unikalnego wyposażenia przez ONZ, lub frakcji handlowej docierającej do regionowego miasta ocalałych, praktykujemy również tzw. eventy indywidualne - raz na jakiś czas jeden z administratorów jako mistrz gry losuje jedną, lub kilka osób obecnie grających na serwerze i wysyła im notatkę w formie znalezionego skrawka papieru podczas lootowania. Sama treść notatki wysyłana jest poprzez Discorda i może zawierać takie informacje jak zaszyfrowana wiadomość, zdjęcie lokacji, lub koordynaty, które gracza zaprowadzą do np. ukrytego obozowiska, a czasami nawet do skrytki na broń, w której znajduje się wysokokalibrowa broń automatyczna (do uzyskania jedynie podczas eventów)

• Doświadczona administracja - Zajmujemy się prowadzeniem serwerów (głównie roleplay) od 7 lat. Przez ten czas wiele nauczyliśmy się o prowadzeniu tego typu społeczności. Z takim zapasem doświadczeń staramy się zapewnić graczom jak najlepsze miejsce do przedniej zabawy. 

• Odpowiednio dobrane mody - Na naszym serwerze można znaleźć nowe pojazdy, bronie i elementy ubioru - wszystko zachowujące klimat gry i jej świata.

Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania w komentarzach, lub na naszej stronie: DayzRP.pl

Nasz Discord
https://discord.me/dayzrp / lub https://discord.gg/SCWF7Xm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 12.01.2020 o 21:54, Tomash87PL napisał:

[Brak nadmiernej ingerencji administracji w świat gry] Chyba sobie żartujecie 

Odnosząc się do tego podpunktu, państwo chyba sobie żartujecie, jako administracja nie raz nadużywaliście uprawnień, respienie przedmiotów, kolesiartwo mam tu na myśli faworyzację osób związanych bezpośrednio z Administracją było na początku dziennym, grałem na waszym serwerze od 1 edycji, sądziłem że będzie to godny serwer niedoczekanie, co nowa edycja kolejne zgorszenie, jedyne z czym się tam spotkałem to z faktem że realizowanie RP na tym serwerze jest wyśmiewane przez administrację, która persony chcące naprawdę zaangażować się w prowadzenie swojej postaci nazywają paranoikiem, to nie serwer dla graczy tylko dla Administracji która będzie się fajnie bawić będąc ponad regulaminem, którego swoją drogą na swoje potrzeby (korzyść) edytuje w razie problemu, jeżeli nie chcesz tracić czasu polecam znaleźć inny serwer, bo ci państwo nie zasługują na zaufanie community DayZ. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osoba wyżej została jakiś czas temu wykluczona z naszej społeczności z powodu braku umiejetności uargumentowania i/lub udowodnienia zarzutów które rzucał (również w towarzystwie obelg) pod adresem innych graczy, jak i administracji. Jak widać, nadal lubuje się w rzucaniu słów na wiatr bez pokrycia.

W dniu 14.09.2020 o 12:00, sanitariusz napisał:

realizowanie RP na tym serwerze jest wyśmiewane przez administrację

persony chcące naprawdę zaangażować się w prowadzenie swojej postaci

Administracji która będzie się fajnie bawić będąc ponad regulaminem

Odwołam się do tych bzdur, dla odmiany przywołując dowód na którym moje zdanie opieram.

Na nagraniu słyszymy autora powyższego posta, który w ciągu zaledwie 20 sekund złamał dwie fundamentalne zasady rozgrywki RP - OOC w IC oraz MetaGaming. Plus oczywiście stream hunting. Imponujące.
Na naszym serwerze za takie występki przewidujemy już bany permanentne.

Ten urywek jest tylko małą częścią całkiem pokaźnej kolekcji udokumentowanych "osiągnięć" Sanitariusza, myślę że to wystarczy do przedstawienia z jakim graczem mamy do czynienia i rzuci to nieco światła na jego absurdalne, wyssane z palca zarzuty.

Jeśli tak wygląda "angażowanie się w prowadzenie swojej postaci", a realizowanie tego typu RP jest wyśmiewane przez administrację, to trafiłeś w dziesiątkę. Uśmiałem się jak cholera obserwując Twój egocentryzm, łamanie regulaminu i występy z oskarżeniami i obelgami w roli głównej.

Twoja rozgrywkę na naszym serwerze mógłbym obszernie opisać w podręczniku pt. "Jak nie grać RP". Nieznajomość regulaminu oraz świadome jego łamanie było w Twoim przypadku na porządku dziennym. Na to moglibyśmy przymknąć oko - w końcu każdy musi się gdzieś takiej rozgrywki nauczyć, jednym zajmuje to krócej, a innym, jak widać, o wiele dłużej.
Gwoździem do trumny był jednak brak szacunku do innych członków społeczności i administracji. Do dziś pamiętam zarzuty o spawnowanie bazy streamerowi (bazy, której cały proces powstawania, od zdobywania materiałów do samego budowania był do wglądu na streamach właśnie ;)).

Nasz serwer jak najbardziej kierowany jest dla graczy. Z tym, że po prostu nie tolerujemy pseudo-uprzywilejowanych buców którzy są przekonani, że mogą sobie pozwolić na więcej niż kultura pozwala.

Tak to już jest, że najwięcej do powiedzenia ma osoba która ma najwięcej za uszami.

Dalszą ewentualną dyskusję będę kontynuował tylko i wyłącznie w przypadku załączenia dowodów na oskarżenia które pojawiły się wyżej (byłeś z nami od pierwszej edycji, z pewnością zdążyłeś od tamtej pory coś udokumentować, prawda?).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, każdy człowiek ma swoje rezerwy cierpliwości, a wasze zachowania będące nagnanymi w stosunku do innych graczy było oszałamiające, cytuję "Sprawdzić czy ten Ospano jest na serwerze" persona będąca faworyzowana przez administracje, co wywołało u nas całą złość i niechęć do owego serwera, kalmar twoje tłumaczenia to jak próba ratowania tonącego statku, wasz serwer totalnie zniechęcił większość społeczności przychylnej RP co doprowadziło do upadku DayzRP, próbujesz mi wmówić jak mam grać RP w momencie gdy twoje przydupasy łamią go regulamin, nie bądź śmieszny, a jeżeli tak bardzo chcesz pokazać jak to my, mam tu na myśli moją grupę, łamaliśmy "regulamin" który przez twoich administratorów jest edytowany na swoje potrzeby, to zobaczcie jak członkowie grupy będącej przychylną administracji potrafią odgrywać rp 

https://www.youtube.com/watch?v=Pii6PUWu3vw&t=51s

Osoba będąca sprawcą tego nagrania, sama w sobie złamała regulamin bezpośrednio poprzez przeszywanie informacji ic w świat ooc :)
Wasza historia i wasz serwer to przeszłość, i każdy kto zagra na tym serwerze szybko się przekona co to jest prawdziwe RP, zwłaszcza jeżeli wejdzie w interakcje z Bulim ;)

Chętnie byśmy pokazali streamy na których jest pokazane łamanie przez graczy przychylnych administracji regulaminu, a sami administratorzy są tego świadkami, 
Lecz nagle wszystkie zapisy z "lajwów" zostały usunięte ciekawe ;P

unknown.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli zamiast dowodów dostajemy więcej oszczerstw i filmik (który z resztą jest wyrwany z kontekstu i nie wiemy jak wyglądał ogół sytuacji, ale to już powinę) w którym pokazujesz że ktoś Cię postrzelił...  
Ale przyjmę na chwilę że masz rację i któryś z graczy bezpodstawnie oddał do Ciebie strzał - z pewnością wiesz, że w takich sytuacjach należy napisać skargę w przeznaczonym do tego dziale na naszym forum - skargi takiej nie napisałeś (sprawdziłem). Nie spodziewałem się niczego innego.

W dniu 20.09.2020 o 15:36, sanitariusz napisał:

Lecz nagle wszystkie zapisy z "lajwów" zostały usunięte ciekawe

Live'y są dostępne na youtube i facebook'u, a nie na streamable, na który nagrania wrzucają osoby trzecie (to przecież nawet nie jest platforma streamingowa).

Tak czy inaczej, tym postem utwierdziłeś mnie w przekonaniu że krowa która dużo ryczy mało mleka daje. Cieszę się że ustaliliśmy że nie masz żadnego poparcia, ani merytorycznego, ani dowodowego dla swoich bredni.
Ja to co chciałem udowodnić, to udowodniłem. I o ile następny Twój post nie będzie kolejnym przykładem nieumiejętnego prowadzenia konfrontacji, to temat uważam za wyczerpany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi